Ana Sayfa Seyahat Notları Tayland Adalar

Tayland Adalar

Koh Pha Ngan, Krabi ve Koh Phi Phi ‘den birkaç resmi ekte gönderiyorum.

Koh Pha Ngan, 'Full Moon' partileri ile ünlüymüş, buraya gelince hemen kendini belli ediyor, her tarafta ilanları asılı. Full moon'larin dışında 'Half Moon', 'Full Moon'a Hazırlık' falan diye başka parti ilanlarını da her tarafa asmışlar.

Adada 7-8 plaj var, bazılarına ancak tekne ile gidiliyor. Adanın en canlı yeri, aynı zamanda partilerin yapıldığı yerin adi Haad Rin. Yan yana iki plajı var; Haad Rin Nok (Gün Doğumu) ve Haad Rin Nai (Gün Batımı). Parti zamanı tüm plaj tıka basa insan doluyormuş, burayı mesken edinen Türklerden duyduğum kadarıyla. Ben Haad Rin Nok yakınında, yeni açılmış bungalovlarda biraz ucuza kaldım gerçi de, Full moon parti zamanı kalacak yerlerin fiyatları 7-8 katına kadar çıkıyormuş.

Burada biraz kaldıktan sonra Andaman Denizi tarafına, Krabi ‘ye geçtim.

Krabi, daha doğrusu Ao Ngan, biraz daha turistik. Marmaris'i anımsatıyor. Burada çok kalmadım gerçi de, görünüş olarak Koh Pha Ngan'a oranla daha 'steril', daha ailevi. Plajı pek güzel değil, göl gibi, çamurlu. İkinci gün 'Adalar turu' yaptıktan sonra dalış için Koh Phi Phi ‘ye geldim.

Koh Phi Phi, turkuaz renkli denizi, bembeyaz kumlarıyla çok güzel plajları olan bir ada. Yalnız plajın bir özelliği var, gel-git zamanı öğleden sonradan aksam saatlerine kadar 1,5 metre alçalıyor deniz.

Buradaki adalar turunda, 'The Beach' filminin çekildiği plajda da dahil olmak üzere 4-5 ayrı plaja uğruyor. Bazıları inanılmaz güzel gerçekten, harika.. Dalış ekibindeki Avustralyalı eğitmen kızın söylediğine göre, Tayland’ın en ünlü dalış yeri Koh Tao'dan daha güzel yerleri de varmış buranın.Tayland Adalar

Seyahat

Paranızı bozdurmadan önce günlük kuru öğrenin. İhtiyacınız kadarını bozdurun. Elinizde kalan fazla parayı diğer ülkede kabul etmeyebiliyorlar, yada çok düşük kurdan değiştiriyorlar.